Mariánské Lázně – Člověk ve městě – Město v člověku

Fotograf Pavel Kopp představí 4. dubna 2017 v 18:00 vernisáží svou výstavu „Mariánské Lázně, Člověk ve městě Město v člověku“. Zajímavé momentky z ulic našeho města tvořil autor na jaře a na podzim minulého roku. Uvidíme tedy všedně nevšední okamžiky zachycené objektivem zkušeného fotografa, který se soustředí zejména na živou fotografii.

Tato výstava je první akcí nového projektu Městského muzea Mariánské Lázně. Chtěli bychom každý rok oslovit jednoho fotografa zabývajícího se street fotografiemi, který by strávil v našem lázeňském městě alespoň měsíc a zachytil svým způsobem jeho běžný život. Na základě této spolupráce vznikne výstava, která bude prezentována v naší Galerii Goethe. Následně může putovat po dalších místech České republiky a reprezentovat Mariánské Lázně. Prvním osloveným umělcem se stal Pavel Kopp, který již jednou prezentoval své fotografie v Galerii Goethe. V roce 2015 představil výstavu fotografií „Vzpomínka na M. Horníčka“. Tehdy jsme se mohli poprvé seznámit s tvorbou tohoto fotografa a tehdy také poprvé vznikl nápad na budoucí spolupráci.

Pavel Kopp, původním povoláním elektroinženýr, se s technickou stránkou fotografie blíže seznámil u profesora J. Šimka při studiu na Českém vysokém učení technickém v Praze. Intenzívně se věnuje fotografii od roku 1967. V 70. letech se v Itálii seznámil s několika fotografy soustředěnými kolem galerie „Il Diaframma“.

Vliv na jeho tvorbu měla bezesporu PhDr. Anna Fárová, jedna z nejpřednějších znalkyň dějin umělecké fotografie, která Pavla Koppa seznámila s fotografem Josefem Sudkem. Společně se pak podíleli na představení díla J. Sudka v Itálii. První samostatnou výstavu měl Pavel Kopp v budově Čs. Obchodního oddělení v Miláně, bylo to v červnu 1975 a výstava nesla název „Italské okamžiky“.

Od roku 1976 fotografuje P. Kopp systematicky pražskou ulici a soustředí se na hledání společných bodů s italským prostředím. Následující rok se začíná pravidelně scházet s hercem a spisovatelem Miroslavem Horníčkem. Společné přátelství a jejich spolupráce vyústila vydáním knihy italských fotografií „Chvilky s Itálií“, kterou se po návratu do Itálie podařilo vydat i v italštině „Istanti con L´Italia“. Skrze osobu přítele Miroslava Horníčka se Pavel Kopp seznámil s Mariánskými Lázněmi.

Od roku 1985 je Pavel Kopp členem Svazu českých fotografů, žije a pracuje v Praze. Tento rok oslaví 77. narozeniny.

<< Zář 2017 >>
PÚSČPSN
Nákupní košík

Your shopping cart is empty